Foursquare day 2013

Čo je to Foursquare?

Foursquare je fenomén dnešnej doby. Tak ako v minulosti Google, neskôr Facebook, tak v súčasnosti stále viac naberá na popularite aplikácia Foursquare. Je to sociálna geolokačná hra, v ktorej máte za úlohu získavať body, majorstvá a odznaky za miesta, ktoré navštívite. Ak sa na nejakom zaujímavom mieste nachádzate, jedoducho sa čeknete (označíte) cez mobilný telefón, že ste tu. Miesto môžete následne okomentovať, uložiť do obľúbených, ohodnotiť, odporučiť priateľom alebo aj získať rôzne zľavy a darčeky (v bare, reštaurácií, obchode, atď).Na čo je to dobré?

Na prvý pohľad sa môže Foursquare javyť ako zbytočnosť a strata času. Na druhý pohľad však zistíme, že nám foursquare môže častokrát pomôcť. Užívatelia navzájom hodnotia miesta a pridávajú komentáre, takže pred návštevnou napríklad reštaurácie si môžete pozrieť názory iných ľudí. V zahraničí je to neoceniteľný pomocník pri návštevách unikátnych miest a zákutí. Na druhej strane stoja majitelia rôznych prevádzok a obchodov. Tí môžu v rámci foursquare inzerovať svoje služby a ponúknuť zľavy ľudom, ktorí sa v ich podniku očekujú. Pre starostov svojich podnikov môžu mať navyše ďalšie zľavy a služby zdarma, prípadne rezervované miesto.
Ďalšou výhodou (niekedy aj nevýhodou) používania Foursquare može byť fakt, že viete kde sa nachádzajú Vaši priatelia a známi.

História FoursquareFoursquare založili v roku 2009 Dennis Crowley a Naveen Selvadurai. Rozbeh bol pomalý. Ešte v roku 2009 bol dostupný len na 100 miestach na svete. Pre zbytok sveta bola sieť spustená v januári 2010. O dva mesiace neskôr už mala pol milióna používateľov. V súčasnosti má foursquare už 30 miliónov používateľov a ich počet rastie raketovým tempom. Používatelia do dnešného dňa spravili viac ako 3 miliardy čekinov.


Foursquare day

Dňom foursquare je 16. apríl. Prečo? Začiatok sa datuje do roku 2010, keď si foursquarista Nate Bonnilla Warford uvedomil, že druhá mocnina čísla 4 sa v angličtine povie podobne ako znie názov sociálnej siete Foursquare (v angličtine four squared). Ďalej si odvodil, že apríl je štvrtým mesiacom v roku a teda dátum 4/16, čo je americký spôsob zápisu 16. apríla, by mohol byť 4sq Day. Tento svoj nápad uverejnil viac ako mesiac pred 16. aprílom na diskusnom fóre GetSatisfaction.com. Súhrou ďalších udalostí sa o tom dozvedelo vedenie Foursquare, ktoré uverejnilo na svojom oficiálnom twitterovskom účte tento tweet:
A takto Foursquare oficiálne uznal 16. apríl za medzinárodný sviatok pre všetkých svojich používateľov. Vytvoril pre nich oficiálne podporovanú akciu. Foursquare tak dal používateľom dôvod, prečo sa stretnúť a to bez ohľadu na to, či sa sa navzájom poznajú. Ako už bolo spomenuté v úvode, tohtoročná stretnutie fanúšikov tejto úžasnej appky sa uskutoční 16.4. 2013 v hoteli Sheraton Bratislava v Amber's bare. Viac sa môžete dočítať na Facebook evente www.facebook.com/events/429647377124397

A nezabudnite sa čeknúť, možno tento rok dáme Super Duper Swarm (500 check-ins) alebo nebodaj Epic Swarm (1000 check-ins) badges :). 
 

Autor: Roman Melíšek, 11.04.2013

Cenová kalkulácia

Po odoslaní formuláru Vás budeme v krátkom čase kontaktovať s cenovou kalkuláciou.
Cenová kalkulácia je samozrejme nezáväzná.

Váš e-mail bol úspešne odoslaný

Meno: Spoločnosť:
Telefón: E-mail:
Typ projektu:
Váš rozpočet:
Správa:

Kontaktný formulár

Po odoslaní kontaktného formuláru Vás budeme v krátkom čase kontaktovať.

Váš e-mail bol úspešne odoslaný

Meno: Spoločnosť:
Telefón: E-mail:
Typ projektu:
Váš rozpočet:
Správa: