Prečo písať články (blog) na svojom webe

Množstvo našich klientov si ešte stále myslí, že spustiť web alebo e-shop stačí. Opak je pravdou. Pre úspešný, ziskový web či e-shop je životne dôležitý aktuálny a užitočný obsah. Prečítajte si pár typov, prečo a o čom písať.

O čom písať?

O téme blízkej Vášmu zameraniu. Ak máte autoservis, píšte články o nových modeloch áut, bezpečných pneumatikách alebo technológiách, ktoré používate. Ak ste e-shop predávajúci kávu, môžete písať o druhoch kávy, kvalite dovážanej kávy, kávovaroch a tiscíoch ďalších tém. Neobmedzujte sa presne na Vaše zameranie. Zoberte tému zo široka.
Množstvo ľudí má pocit, že témy o ktorých by chceli písať sú samozrejmé a viac ako dve-tri vety nemá zmysel písať. Nieje to tak. Každý je odborník vo svojom obore a preto to, čo príde Vám ako samozrejmosť, môže niekto iný veľmi oceniť.

Prečo písať?

Zvýšte svoju odbornosť v očiach zákazníkov

Kvalitné články zvyšujú Vašu odbornosť v očiach potenciálnych zákazníkov. Ak už dostanete návštevníka na váš web, bolo by dobré ho premeniť na zákazníka. Ak mu ukážete, že ste odborník a rozumiete tomu, čo robíte, pôjde to omnoho jednoduchšie.
Navyše získate konkurenčnú výhodu, keďže firemný blog (články, rady a pod.) ešte stále nieje na Slovensku bežný.

SEO - bez obsahu to nejde

Dlhodobo sa SEO bez obsahu robiť nedá. Obsah je jednoducho kráľ. Akékoľvek snahy o dobré umiestnenie vo vyhľadávači padajú na zlom, neaktuálnom obsahu. Vďaka vhodným článkom môžete získať spätné odkazy, zdieľania na sociálnych sieťach a pod. Obsah je teda základný predpoklad pre dobré umiestnenie vo vyhľadávači.

Zvyšovanie návštevnosti

Súvisí to trochu s predchádzajúcim bodom. Písaním článkov môžete vygenerovať celkom slušnú návštevnosť, keďže denne tisíce ľudí hľadá rady, recenzie, porovnania, zaujímavosti a pod.
Ako príklad by som uviedol nášho klienta spoločnosť Bučo s.r.o.. Ich článok v sekcii Rady a tipy - Ako zapojiť vypínač, vygeneroval v priebehu 5 mesiacov viac ako 1500 unikátnych návštev. A takýchto článkov môžete mať desiatky.

Len tak, pre dobro sveta :)Biznis nemusí byť stále len o raste, predaji, peniazoch. Určite ste aj vy hľadali na internete odpoveď alebo radu pri riešení nejakého problému. A boli ste určite vďační za dobrý článok, riešiaci Vašu situáciu. Robte to aj vy pre iných. Vráti sa vám to niekoľkonásobne.

Na záver by som ešte pripojil infografiku spločnosti Fatjoe.co.uk - Prečo sa oplatí investovať do obsahu.

Autor: Roman Melíšek, 06.05.2014

Cenová kalkulácia

Po odoslaní formuláru Vás budeme v krátkom čase kontaktovať s cenovou kalkuláciou.
Cenová kalkulácia je samozrejme nezáväzná.

Váš e-mail bol úspešne odoslaný

Meno: Spoločnosť:
Telefón: E-mail:
Typ projektu:
Váš rozpočet:
Správa:

Kontaktný formulár

Po odoslaní kontaktného formuláru Vás budeme v krátkom čase kontaktovať.

Váš e-mail bol úspešne odoslaný

Meno: Spoločnosť:
Telefón: E-mail:
Typ projektu:
Váš rozpočet:
Správa: